PSMania
MENU
SOCIAL:
Kategorie: News, Polecane, Wideo

GameSpace – trwa zbiórka na nowy program telewizyjny o grach wideo

Starsi gracze z pewnością pamiętają takie programy telewizyjne jak Escape czy Cyberia, które prezentowały zapowiedzi nowych tytułów, recenzje gier i garść informacji z growego świata na dużym ekranie. Lata mijały i do polskich domów coraz śmielej zaczął wkraczać szybki Internet, który powoli odsunął pisma i programy telewizyjne traktujące o grach na dalszy plan. Wszystko zaczęło się przenosić do sieci, tam powstawały strony internetowe, ziny , radia, podcasty i wreszcie nadeszła era Youtube i teraz każdy może nagrywać mniej lub bardziej profesjonalne materiały mniej lub bardziej profesjonalne.

Na portalu PolakPotrafi ruszyła zbiórka na program telewizyjny GameSpace, będą to 25 minutowe odcinki pojawiające się co tydzień i mają zawierać recenzje, opisy gier i najgorętsze wiadomości ze świata gier na PlayStation, Xbox, Nintendo oraz PC. Autorzy chwalą się współpracą z ludźmi od lat zajmującymi się branżą gier w takich magazynach jak Secret Service, PlayStation Magazyn, NEO, PSX Fan czy PSX Extreme.
Na realizację 10 odcinków pierwszego sezonu twórcy potrzebują nieco ponad 31 tys. złotych; jeżeli zbiórka osiągnie drugi próg 40 tys. złotych, powstanie 13 odcinków a za niecałe 50 tys. złotych mamy otrzymać 16 odcinków. Dla wspierających zbiórkę przewidziano gadżety. Chcąc zachęcić potencjalnych wspierających, twórcy umieścili w sieci pierwszy odcinek w sieci.

Autorzy zbiórki celują do młodych ludzi oraz starszych graczy, którzy napędzani nostalgią chętnie sięgną do kieszeni ale czy głos Tomasz Knapika czytającego średniej jakości teksty wystarczy aby program utrzymał się dłużej niż zapowiadane w opisie zbiórki 13 odcinków? Chciałbym wierzyć, że tak choć nie pamiętam kiedy ostatnio na swoim telewizorze odpalałem coś więcej niż gry na PS4 lub serial na Netflix.