PSMania
MENU
SOCIAL:
Kategorie: News

Sprzedaż cyfrowego Call of Duty: Modern Warfare w Rosji zablokowana

Rosyjscy gracze, którzy złożyli preordery na cyfrową wersję CoD otrzymują zwrot pieniędzy a sama gra została wycofana z sklepu Sony. Powodem jest fragment kampanii, który prawdopodobnie okazał się na tyle kontrowersyjny, że ktoś z rosyjskiego oddziały Sony zdecydował się o usunięciu gry z sklepu PSN. Call of Duty Russia wydało na Twitterze oświadczenie:

„Sercem Modern Warfare jest w pełni fikcyjna historia, starannie opracowana, aby zadowolić wszystkich graczy. Sony Interactive Entertainment postanowiło nie sprzedawać gry w rosyjskim PS Store. Z niecierpliwością czekamy na wydanie gry w wersji cyfrowej na PC i Xbox 25 października.”

Sony najwyraźniej dostrzegło w grze elementy antyrosyjskie, które mogą rozsierdzić niektórych ważnych mieszkańców tego niemal 150 milionowego kraju. Wystarczy przypomnieć sobie aferę z pomnikiem Lenina w Metro Exodus, gdzie gracz mógł zniszczyć monument i w nagrodę otrzymać osiągnięcie „dekomunizacja” co mocno nie spodobało się stronie rosyjskiej i odbiło się szerokim echem w mediach rządowych. PlayStation For The Players – no chyba, że poprawność polityczna to wtedy PlayStation For The Players but not all.

Grę można cały czas kupić w sklepie Microsoft oraz w wersji pudełkowej tak więc fani gry i tak będą mogli ją kupić.