PSMania
MENU
SOCIAL:
Kategorie: News, Polecane, Wideo

PlayStation 5 oficjalnie zapowiedziane na święta 2020

Konsola PlayStation 5 została oficjalnie zapowiedziana na IV kwartał 2019 roku. Dzięki magazynowi Wired znamy również kilka ciekawych szczegółów dotyczących nowej generacji konsoli od Sony.

Sercem PS 5 będzie 8 rdzeniowy / 16 wątkowy procesor Ryzen od AMD oparty na architekturze Zen 2. Nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji CPU montowanego w Playstation 5 jednak w oparciu o znane nam dane dotyczące procesorów Ryzen można spekulować, że nowa jednostka będzie taktowana zegarem co najmniej 3GHz co oznacza 2 krotny wzrost wydajności względem PlayStation 4 (4 rdzenie 1.6 GHz). Jeżeli dodamy do tego nowszą architekturę i technologie zastosowane w procesorach zbudowanych w oparciu o Zen2, dysk SSD oraz rdzeń graficzny obsługujący sprzętowo RayTracing to możemy się spodziewać, że PS5 będzie 3-4 krotnie szybsza od obecnej generacji konsol.

Konsola PlayStation 5 otrzyma również nowe pady „Dualshock 5”, które choć pod względem wyglądu nie będą się bardzo różnić od DualShock 4 V2 to dostaną kilka ciekawych rozwiązań. Najważniejszą zmianą będzie całkowicie przebudowany system wibracji, który ma oferować dużo lepsze doznania dzięki zastosowaniu technologii haptycznych tworząc wrażenie pchania, ciągnięcia, chwytania i pulsowania oraz adaptacyjne triggery mogące stawiać opór podczas ich naciskania. Według niektórych dziennikarzy, którzy trzymali kontroler w rękach, jest on również wyposażony w mikrofon co może sugerować zastosowanie PlayStation Assist –  wirtualnego asystenta z którym gracz będzie mógł się komunikować za pomocą komend głosowych.

źródło: https://www.wired.com/story/exclusive-playstation-5/